Perearsti nimistuga liitumine
Meie perearstikeskuses võtab nimistusse uusi patsiente perearst Ariane Vilem.Avaldus perearsti nimistusse registreerumiseks saatke palun aadressil tervisekeskus@karulaugu.ee
Meie kodukord
¤ Kiirete tervisemurede korral palun helistage meie pereõdedele telefonil 6300050Kui helistate perearstikeskusesse, siis palume teil oma probleem formuleerida väga konkreetselt, et pereõde saaks lähtuvalt teie haiguse tõsidusest leida teie murele sobiva lahenduse.
¤ Kirjalikult saate meie poole pöörduda läbi perearst24.ee keskkonna.
Sealtkaudu leiame parima lahenduse teie probleemi edasiseks käsitlemiseks - olgu selleks vastuvõtule kutsumine, telefoni või e-maili teel konsulteerimine või vajadusel ka analüüsidele või uuringule suunamine. Teile vastatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul.
Läbi arstikeskus.ee keskkonna saate:
- edastada meile tervisega seonduvaid muresid
- uuendada krooniliste haiguste ravimretsepte
- edastada soov avada /lõpetada haigusleht/hooldusleht
- taotleda tervisega seonduvaid tõendeid
- registreeruda vaktsineerimisele
¤ vastuvõtule tuleb alati eelnevalt registreeruda, samuti tuleb kokku leppida aeg analüüsideks ja protseduurideks. Kindla aja kokkuleppimine on oluline järjekordade ärahoidmiseks ning asjatu ukse taga ootamise vältimiseks, samuti selleks, et vähendada viirushaiguse levikut.
Ka erakorralise haigestumise korral tuleb Tervisekeskusesse eelnevalt helistada/ kirjutada läbi arstikeskus.ee ja teile leitakse sobiv aeg kas perearsti või pereõe vastuvõtule.
¤ Vastuvõtule mitte ilmumisest palume meile esimesel võimalusel teada anda!
¤ Kui tulete vastuvõtule mitme pereliikmega, tuleb broneerida igale pereliikmele oma aeg.
¤ Vastuvõtule tulles mõelge oma mured läbi (vajadusel pange kirja) ning alustage tähtsaimast. Kui muresid on palju, ei pruugi olla võimalik neid kõiki ühe visiidi käigus käsitleda.
¤ Uuringute ja analüüside tegemise otsustab arst, võttes arvesse patsiendi kaebuseid. Kui on soov teha täiendavaid analüüse, tuleb patsiendil nende eest endal tasuda.
¤ Kui olete andnud analüüsid ja /või käinud uuringutel, siis saate tagasiside arstilt või õelt telefoni teel. Kui teile ei helistata, tehke seda julgelt ise! Analüüside ja uuringute tulemused lähevad üles ka patsiendiportaali www.digilugu.ee
¤ Saatekiri on meditsiinidokument, mis oma olemuselt on kahe arsti vaheline konsultatsioon. Saatekiri eeldab patsiendi ärakuulamist ja läbivaatust, sageli (kuid mitte alati) ka analüüside või uuringute tegemist. Saatekirja saamiseks on kindlasti vajalik eelnev visiit perearsti juurde.Kui eriarst on teid oma visiidile tagasi kutsunud, teeb ta teile tagasikutsesaatekirja ning saate tema juurde registreeruda telefoni teel.
Pereõde saatekirju eriarsti konsultatsioonile ei väljasta.
¤ Koduvisiidi vajaduse üle otsustab perearst või pereõde igal konkreetsel juhul eraldi. Tuleb arvestada, et koduvisiidil on diagnostika- ja ravivõimalused piiratud, sest puudub võimalus täiendavateks analüüsideks ja uuringuteks. Üldjuhul teevad perearst ja pereõde koduvisiite raske liikumispuudega inimeste juurde ja selle vajaduses on kindlasti vajalik eelnevalt kokku leppida. Koduvisiit on tasuline teenus.
Abi väljaspool tööaega
PEREARSTI NÕUANDETELEFON 1220 on üleriigiline telefon, kust saab meditsiinilist nõu 24 tundi ööpäevas eesti ja vene keeles. 1220 telefonilt saab nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaseks abiks ning vajadusel ka infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes. Helistamisel ei tuvastata helistaja isikut, helistada ja nõu küsida võivad ka ravikindlustuseta inimesed.
Abi saab ka tasulisel nõuandetelefonil "Lastearst kuuleb" 1599.
Mürgistusteabekeskuse telefon 16662 on avatud helistamiseks ööpäevaringselt.
Telefoniliinile helistamine on anonüümne ning kohaliku kõne hinnaga. Välismaalt helistamiseks on number (+372 ) 626 93 90(+372 ) 626 93 90.
Üleriigiline Ämmaemanda Nõuandetelefon 12252 töötab ööpäev läbi, samuti nädalavahetustel ja riigipühadel. Kohest professionaalset nõu ja vastuseid Teie küsimustele annavad pikajalise kogemusega ämmaemandad.
Emotsionaalsete probleemide korral www.eluliin.ee . Telefon 6558088 eesti keeles ja 6555688 vene keeles.
Erakorraline abi (ööpäev läbi):
Lähimad valveapteegid (avatud 24h) asuvad Tallinnas
- Tõnismägi 5 (tel:
644 2282)
- Vikerlase 19 ( tel:
638 4338)
Tõeliselt erakorralise probleemiga tuleb pöörduda erakorralise meditsiini osakonda või kutsuda kiirabi!
- Tallinna Lastehaigla valvetuba ja traumapunkt (Tervise 28)
- Põhja- Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond (Sütiste 19)
- Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku valvetuba ( Paldiski mnt 52)
- Ida- Tallinna Keskhaiga (Ravi 18) erakorralise meditsiini osakond
- Lääne-Tallinna Keskhaigla (Paldiski mnt 68) erakorralise meditsiini osakond
- Kiirabi 112